جستجو :
عنوان

پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

تقویم
اوقات شرعی
روش ها و دلايل كاهش ترافيك

دلایل کم شدن ترافیک مصرفی کاربران:

*   1

یکی از این دلایل می تواند استفاده توسط افراد دیگر در محدوده برد مودم وایرلس باشد. که برای دیدن کسانی که به مودم متصل هستند، بستگی به قابلیت مودم در قسمت Status قابل مشاهده است.

حال برای جلوگیری از بروز چنین مواردی، باید موارد زیر را رعایت نمایید:

·         نام وایرلس (SSID) را غیرفعال کنید تا کسی وایرلس شما را روی تلفن همراه و یا لپ تاپ مشاهده نکند.

·         استفاده از پروتکل های رمز گذاری امن (مانند WPA2-PSK)، البته دقت شود که Password شما نباید ساده باشد. از ترکیب اعداد و حروف و اشکال استفاده نمائید و هر چند مدت آن را تغییر دهید.

·         برای امنیت بالاتر معمولا مک آدرس کلاینتهای وایرلس را نیز در مودم ثبت می نمایند تا فقط مک آدرس های موجود در سیستم اجازه دسترسی به اینترنت داشته باشند و یا بالعکس. (تنظیمات آن بسته به نوع مودم ممکن است در جای متفاوتی باشند، ولی معمولا در قسمت WLAN است.)

*   2

-          اگر مودم شما Wireless نیست و یا اگر وایرلس هست ولي از تلفن همراه برای اتصال به آن استفاده نمی کنید، بهتر است DHCP مودم را غیر فعال نموده و به Client ها به صورت دستی IP بدهید.

-          پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از بوجود آمدن تداخل در شبکه، IP address مودم را که بصورت پیش فرض 192.168.1.1  است را تغییر دهید.( مثلا 192.168.4.1 و 192.168.5.1 و ...)

-          Password مودم را که به صورت پیش فرض  admin است را نیز تغییر دهید( البته ارتباطی به مصرف حجم ندارد ولی بهتر است برای امنیت دسترسی به مودم این کار را انجام بدهید.)

*   3

موارد دیگری که باید چک شود نوع استفاده از اینترنت است. برخی از مشترکین بر این باورند که دانلود فقط گرفتن یک فایل از اینترنت و ذخیره آن در کامپیوتر است. در صورتی كه مشاهده آنلاین مطالب و یا فیلم و ... نیز حجم را کم کرده و معمولا قابل محاسبه نیست.( چون حجم فایلهای دانلودی و ذخیره در کامپیوتر را می توان مشاهده و مقایسه کرد.)

استفاده از نرم فزارهای اجتماعی مانند Viber و ... نیز از حجم شما کم میکند بخصوص زمانی که استفاده به صورت ارسال و دریافت فیلم و عکس باشد و یا تعداد کاربران هم زیاد باشد، این موضوع مشهود می شود. بعضی از نرم افزارها ( مانند نرم افزار اشاره شده) اگر در حالت پیش فرض باشد کلیپ ها را به صورت خودکار ذخیره کرده و حجم کم می کند.

در جاهایی مانند شرکتها، موسسات و ... که چندین کلاینت از اینترنت استفاده می کنند باید مصرف حجم کارکنان کنترل شود.

باید Update خودکار نرم افزارها ( مانند Adobe و ...)، ویندوز، آنتی ویروس و ... گرفته شود و یا در محاسبه حجم مصرفی محاسبه گرد.

ویروسی بودن سیستم نیز عامل دیگری برای کم شدن ترافیک مصرفی کاربران می تواند باشد. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مسائلی باید از آنتی ویروس های معتبر و اورجینال ( دارای Licence  ) استفاده کرد. لازم به یادآوری است که برخی از آنتی ویروس های Crack شده، جدای از اینکه نمی توانند جوابگوی این حجم از ویروسها که روزانه  تولید می شوند باشد، بلکه با Update ناقص خود باعث کم شدن ترافیک شما خواهد گردید.

 

#كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق
به مخابرات استان قزوین می باشد.

صفحه اصلي|اخبار|نقشه سايت|ساير خدمات آماربازديدكنندگان:بازديد امروز :1327  كل بازديد: 3347621